Apsaugos sistemos

Taip jau yra, kad apie namo, buto ar biuro apsaugą dažniausiai susimąstoma tik jau įvykus nelaimei. Visdėlto, kad netektų graužtis post factum ir išvengtumėte bereikalingo nerimo dėl namuose ar darbe paliktų vertingų dalykų, saugos sistemų įdiegimu patartina pasirūpinti nedelsiant. Tereikia gausioje pasiūloje atrasti optimalų kainos ir kokybės santykį turinčią, geriausiai Jūsų poreikius atitinkančią alternatyvą.

Apsaugos sistemą sudaro:

 • Elektroninė apsaugos sistema (signalizacija)
 • Vaizdo stebėjimo apsauga
 • Priešgaisrinė apsauga (gaisro signalizacija)
 • Įeigos kontrolės sistema (praėjimo kontrolės sistema)
 • Perimetro apsauga
 • Įgarsinimo sistemos

Elektroninė apsaugos sistema tinkama diegti gyvenamajame name, bute, biure, daugiabučiuose ar biurų pastatuose, garaže ir kitose patalpose. Tokios apsaugos sistemos gali būti laidinės, belaidės, perimetro ar paremtos išmaniųjų namų valdymo sistema „Z-wave“. Pastaroji gali būti perduota saugoti apsaugos kompanijoms, o sumontavus papildomą GMS modulį, ją stebėti ir valdyti galima tiesiog mobiliuoju telefonu.

Elektroninę apsaugos sistemą sudaro: pagrindinė centralė, išplėtimo modulis (priklausomai nuo zonų skaičiaus), transformatoriaus komplektas, metalinė dėžė su sabotažu, akumuliatorius, judesio davikliai, stikladūžiai, magnetiniai kontaktai, lauko sirena, vidaus sirena.

PATARIMAS. Elektroninė apsaugos sistema (signalizacija) yra bene svarbiausia namų apsaugos sistemos dalis – prioritetiniai kriterijai renkantis Jums tinkamiausią variantą turėtų būti ne mažiausia kaina, o kokybė ir patikimumas.

AlterNetas bendradarbiauja tik su patikimais ir laiko patikrintais elektroninių apsaugos sistemų gamintojais: Paradox, DSC, Inim, Genesis, Texecom, Eldes ir kt.

Vaizdo stebėjimo apsauga padeda ne tik sužinoti kas įsibrovė į Jūsų namus, biurą ar kitą saugomą objektą, bet ir užfiksuoti įsibrovėlio veidą, mašinos numerius ar kitą svarbią vaizdinę informaciją, kuri pravers ir policijai. Puikiai dera kartu su apsaugos sistema – suveikus signalizacijai, prie sistemos filmavimo kamerų galite patogiai prisijungti nuotoliniu būdu – savo mobiliajame telefone, kompiuteryje ar planšetėje – ir realiu laiku stebėti, kas vyksta saugomoje patalpoje.

Vaizdo stebėjimo sistemą sudaro:

Įrašymo įrenginys:

 1. Tinklinis įrašymo įrenginys – NVR (network video recorder)
 2. Vaizdo įrašymo įrenginiai – Turbo
 3. Mobilus vaizdo įrašymo įrenginys
 4. Vaizdo įrašymo įrenginiai – HD-SDI
 5. Vaizdo įrašymo įrenginiai – Hybrid
 6. Vaizdo įrašymo įrenginiai – DVR (Digital video recorder)

Vaizdo stebėjimo kameros:

 1. Laidinės arba bevielės vaizdo kameros
 2. IP kameros
 3. HD kameros
 4. Analoginės kameros

Populiariausi įrašymo įrenginiai šiais laikais – tinkliniai bei HD tipo. Tarp vaizdo kamerų populiarios HD rūšies. Įmonės, kurios jau turi analogines kameras ir pageidauja įrangą atnaujinti palaipsniui, renkasi hibridinius įrašymo įrenginius. Pastarieji suderinami tiek su analoginėmis, tiek  su HD rūšies vaizdo kameromis.

Tarp vaizdo kamerų patikimiausiomis išlieka laidinės. Jos padeda išvengti retkarčiais su bevielėmis vaizdo kameromis pasitaikančių trikdžių, pvz., filmuojant ilgesnį atstumą, ar jei vaizdą užstoja daugiau kliuvinių ar sienų. Daugiau kaip 15 metų patirtį turintys AlterNeto specialistai užtikrins estetinį laidinių vaizdo kamerų laidų išvedžiojimą.

Dažniausiai vaizdo įrašymo įrenginiui reikalingas kietasis diskas, kuriame išsisaugotų įrašoma medžiaga. Kai kurie įrašymo įrenginiai turi įmontuotą duomenų saugojimo laikmeną. Būna ir vaizdo stebėjimo kamerų su SD kortele. Siekiant užtikrinti, kad dingus elektrai sistema nenustos įrašinėti vaizdo, rekomenduojama pasirūpinti ir nepertraukiamu maitinimo šaltiniu (UPS).

Pageidaujant vaizdo stebėjimo kameras administruoti nuotoliniu būdu ar įvykius saugomoje teritorijoje stebėti išmaniajame telefone, būtinas kokybiškas interneto ryšys. Nesant galimybei įdiegti interneto ryšį, galima pasirinkti atitinkamoje vietovėje geriausiai veikiantį mobiliojo ryšio tiekėjo internetą. Išsirinkti tinkamiausią tiekėją ar sukonfigūruoti esamo interneto tiekėjo prieigą Jums padės AlterNeto inžinieriai.

PATARIMAS. Prieš įsigydami vaizdo stebėjimo apsaugos sistemą, būtinai pasitarkite su specialistais, kokios vaizdo stebėjimo kameros bei vaizdo įrašymo įrenginys Jums reikalingi. Įsitikinkite, kad perkate kokybišką ir patikimą gaminį.

AlterNetas bendradarbiauja tik su patikimais ir laiko patikrintais vaizdo stebėjimo apsaugos sistemų gamintojais: Hikvision, Dahua, Sony, Mobotix, Axis, Imago, Linell ir kt.

 

Priešgaisrinė apsauga – tai gaisro signalizavimo sistema, kuri sureaguoja saugomoje patalpoje temperatūrai ar dūmų lygiui viršyjus normą ir informuoja apie galimą gaisro pavojų. Siekiant sutaupyti lėšų bei turėti galimybę nustatyti, kuris daviklis suveikė, rekomenduojama įdiegti gaisro apsaugos sistemą su apsaugos sistema (signalizacija).

Priešgaisrinės apsaugos sistemos būna kelių rūšių:

 • Adresinė priešgaisrinė apsauga
 • Konvekcinė priešgaisrinė apsauga
 • Autonominė priešgaisrinė sistema

Gaisro apsaugos sistemą sudaro:

 • Pagrindinė centralė
 • Dūminiai arba temperatūriniai davikliai
 • Gaisro pavojaus mygtukai
 • Gaisro vidinės arba lauko sirenos
 • Įeigos / išeigos moduliai

PATARIMAS. Apsaugos nuo gaisro sistemą galima sujungti su jau esama namų apsaugos sistema, taip sutaupant išlaidų. Tuo tarpu nesinaudojant jokia namų apsaugos sistema, mažiausiai, ką rekomenduojama padaryti siekiant apsaugoti savo gyvybę ir turtą, būtų įsigyti autonominius gaisro daviklius su baterijomis. Mūsų konsultantai padės rasti Jums tinkamiausią sprendimą.

AlterNetas bendradarbiauja su patikimais ir žinomais gaisro apsaugos sistemų gamintojais: Unipos, Inim, Bentel, Syncro, Juno-net, J-Net, Ziton ir kt.

 

Įeigos kontrolės sistema dažniausiai apjungiama su apsaugos sistema ir yra populiariausia biuruose ir biurų pastatuose. Tačiau, sistema gali būti diegiama ir gyvenamuosiuose namuose ar butuose. Įeigos kontrolė – daugiau nei įprasta įėjimo į biurą su magnetine kortele sistema. Pavyzdžiui, galima kontroliuoti, kokie automobiliai patenka į privačią teritoriją – vartai ar varteliai atsidaro tik sistemai nuskaičius ir atpažinus joje registruoto automobilio valstybinius numerius. Vartai, durys, langai ar seifai gali atsidaryti magnetine kortele prabraukus specialų skaitytuvą. Įeigos kontrolės sistema taip pat gali būti pritaikyta valdyti telefonspynes, video telefonspynes, domofonus, kodines spynas, magnetines spynas, kelio užtvarus ir kt.

Įeigos kontrolės sistemą gali sudaryti:

 • Pagrindinis valdymo pultas – kontroleris
 • Skaitytuvai:
 1. Ilgo nuotolio skaitytuvai
 2. Biometriniai skaitytuvai, trumpo nuotolio skaitytuvai
 3. Darbo laiko apskaitos skaitytuvai
 • Kortelės
 • Kelio užtvarai
 • Domofonai
 • Telefonspynės, video telefonspynės
 • Vartai
 • Varteliai

PATARIMAS. Labai svarbu pasirinkti konkrečiai Jūsų poreikius ir norimos apsaugoti teritorijos parametrus atitinkančią įeigos kontrolės sistemą. Prieš priimant bet kokį sprendimą, būtina šiuo klausimu spasitarti su specialistais. Atsakyti į visus Jūsų klausimus ir padėti išsirinkti optimaliausią sprendimą Jums padės mūsų inžinierių komanda.

AlterNetas bendradarbiausja su žinomais ir patikimais įeigos kontrolės gamintojais: Hikvision, Roger, Soyal ir kt.

 

Perimetro apsauga montuojama kartu su apsaugos sistemomis ir yra vienas patikimiausių būdų apsaugoti savo teritoriją. Reikiamu atstumu, kuris priklauso nuo norimo apsaugoti ploto perimetro, instaliuojami siųstuvas ir imtuvas. Atstumai gali būti įvairūs, tačiau reikia nepamišti, kad yra siųstuvas ir imtuvas, kurie turi matyti vienas kitą, o tą ribą kirtus kam nors suveikia apsauga.

Perimetro apsaugą gali sudaryti IR barjerai arba banginiai barjerai.

IR barjerų atveju, siųstuvas ir imtuvas veikia tiesios linijos principu – signalizacija suveikia kažkam tą liniją kirtus. Tokia sistema naudojama kai labai griežta apsauga nereikalinga. Ji yra ir ženkliai mažesnės kainos. Tuo tarpu banginiai barjerai neleis įsibrovėliams ne tik kirsti linijos, bet ir perlipti per viršų, pralįsti pro apačią, ar kitaip apeiti sistemą. Šios, sudėtingesnės sistemos jutikliai jautresni ir reaguoja ir esant dideliam atstumui tarp siųstuvo ir imtuvo, ar esant netolygiam žemės paviršiui.

PATARIMAS. Jei reikalinga aukšto lygio apsauga, patartina rinktis perimetro apsaugos sistemą su banginiais barjerais. Ši sistema kainuoja apie tris kartus brangiau nei IR barjerų sistema, tačiau ją “apgauti” yra praktiškai neįmanoma.

AlteNetas bendradarbiauja tik su žinomais ir patikimais perimetro apsaugos sistemų gamintojais: Ronyo, Umirs, Forteza, Fence, Optex, A100 ir kt.

 

Įgarsinimo sistemos paprastai naudojamos didelėse įmonėse ar prekybos centruose, kur vienu metu komunikuoti aktualią informaciją ar pranešti svarbią žinią, pvz., pranešti apie pavojų, reikia dideliam kiekiui žmonių. Tačiau, esant poreikiui, įgarsinimo sistema gali būti diegiama ir privačiuose namuose.

Įgarsinimo sistemą sudaro:

 • Garso įrenginys – radijas, muzikinis centras, mikrofonas, ar namų kinas
 • Garso kolonėlės
 • Stiprintuvas
 • Mikšeris
 • Mikrofonas

PATARIMAS. Įgarsinimo sistemų pasirinkimas išties didelis, tad gamintoją galima rinktis ir pagal poreikį, ir pagal kainą. Teisingai pasirinkti padės ir sistemą Jūsų pasirinktoje aplinkoje įdiegs AlterNeto specialistai.

Neradote reikiamos informacijos puslapyje, susisiekite su mumis   Susisiekti