Automatika

Visos sistemos turi įėjimo ir išėjimo kintamuosius. Sistemos reakcija yra aprašoma išėjimo kintamojo priklausomybe nuo įėjimo kintamojo. Tokios priklausomybės tarp vieno ar kelių kintamųjų paprastai aprašomos matematinėmis lygtimis, kurios yra pagrįstos fizikiniais dėsniais arba gaunamos eksperimentiškai. Sistema apima įvairius komponentus, valdymo algoritmus, įrenginius ir prietaisus, kurie sąveikauja tarpusavyje. Ji gali turėti bet kokį skaičių įėjimų ir išėjimų.

Valdymo sistemos esmė yra stebėti kintamuosius, rasti sprendimus, kaip efektyviai reguliuoti įėjimus, kad būtų galima gauti pageidaujamą išėjimą. Valdymo sistemos užduotis sąlygiškai galimesuskirstyti į tris dalis:
1. Išėjimo kintamųjų stebėjimas juos matuojant.
2. Racionalių valdymo sprendimų priėmimas ar algoritmų taikymas, atsižvelgiant į situaciją ir remiantis informacija apie esamą ir pageidaujamą sistemos būseną.
3. Efektyvus tokių sprendimų įgyvendinimas.

Paprasčiausią valdymo sistemą sudaro du komponentai – valdiklis (reguliatorius) ir valdomas objektas. Įrenginys, kuriame vyksta reguliavimas ar valdymas, vadinamas reguliuojamu arba valdomu objektu. Automatiniu reguliavimu vadinamas kokio nors fizikinio dydžio reikšmės palaikymas specialiais automatiniais reguliatoriais be žmogaus pagalbos.

Neradote reikiamos informacijos puslapyje, susisiekite su mumis   Susisiekti