Langų valymo robotai

Įsigyti langus (tame tarpe ir kitus stiklinius paviršius, pavyzdžiui vitrinas ar veidrodžius) valančių robotų dabar labai paprasta – jais prekiauja praktiškai visos specializuotos lietuviškos robotų parduotuvės ir didesni elektronikos centrai. Tiesa, neverta tikėtis ypač didelio asortimento – tai specifinis produktas, dar tik besiskinantis kelią į populiarumo viršūnę. Tačiau norint išsirinkti tinkamiausią robotą vis tiek reiktų šiek tiek pasidomėti jų galimybėmis, kad pirkinys netaptų dideliu nusivylimu ir tam puikiausiai pravers ši robotų rinkos apžvalga.

Ieškantiems pigiausio ir nebijantiems rizikos: „No name“ robotai. Jeigu esate tie pirkėjai, kurie visada ieško pačių pigiausių pasirinkimų, tuomet šis skyrelis būtent jums. Deja, daug gerų žinių neturėsime –praktiškai visose  lietuviškose parduotuvėse prekiaujamų robotų valytojų kainos yra labai panašios, o asortimente – tik pasaulinio lygio pripažintų gamintojų modeliai.

Tačiau tie, kas ieško, suranda ir kitokių variantų. Visų pirma, neretai pasirodo skelbimai su ypač pigiais robotais langų valytojais, kaip du vandens lašais panašiais į garsiuosius „Hobot“ ar Ecovacs Winbot. Tuos pačius pasiūlymus galima surasti ir panaršius po stambias užsienio elektronines parduotuves.

Tačiau tik pastabesni pirkėjai atkreipia dėmesio, jog šių robotų nepuošia joks logotipas, nors ir netrūksta užrašų, dažniausiai neįskaitoma kinų kalba. Tai taip vadinami „No name“ produktai, didžiuliais kiekiais gaminami Kinijoje. Pasiūloje dabar ypač padaugėjo „No name“ robotų, iš išvaizdos labai panašių į visame pasaulyje išgarsėjusį „Hobot – 198“. Tačiau išvaizda dar ne viskas – net ir rusiškus „žigulius“ galima pagražinti iki „BMW“, bet iš tikro kaip buvo „žiguliais“, taip ir liks.

Tas pats ir su „No name“ robotais. Nors išsamių apžvalgų jiems niekas nerengia, tačiau rimtai prisėdus prie interneto, galima surasti atsiliepimų apie tokius pirkinius įvairiuose forumuose ar komentaruose. Nuomonių pačių įvairiausių – nuo epitetų, kaip kad „visiškas šlamštas“ iki atsargesnių vertinimų, jog „nors ir keistai burzgia, bet kažkiek valo“. Net ir tais atvejais, kuomet techninė „No name“ roboto įranga dar veikia pakenčiamai, visiškai prasti popieriai su roboto valdymo programa – valymo metu ji ne tik „pakimba“, bet dažnai pamiršta kur ir ką valė, o ko dar nenuvalė.

Žinoma, iš pavienių atsiliepimų labai sunku vertinti ar visi „No name“ robotai yra tokie, tačiau vienas dalykas tikrai aiškus – tai tikrų tikriausia loterija. Ne tik neaišku, ar jis veiks, o jei veiks, tai ar kokybiškai ir kiek laiko. Trumpai tariant – skelbimuose aptinkame „No name“ robotai tinkami tik tais atvejais, jei mėgstate loteriją, nesigailite dėl visiškai nevykusių pirkinių, o nesėkmės atveju kišenė dėl to nepatiria jokio streso.  Jeigu nesate toks pirkėjas, be jokių abejonių rekomenduojame rinktis kažką iš žinomų ir už savo produktų kokybę garantuojančių gamintojų.

Plačiausias asortimentas, bet ne pati aukščiausia valymo kokybė: „Winbot“ robotai. Lietuviškose parduotuvėse bene gausiausią robotų asortimentą sukuria kinų kompanija „Ecovacs“ – ji jau eilę metų gamina „Winbot“ serijos langų valytojus. Pirmasis originalus šios kompanijos robotas „Winbot 7“ buvo pristatytas 2013 metais ir net dabar šios serijos modeliai vis dar yra prekyboje. O pagrindinis „Winbot 7“ privalumas – ypač maža kaina lyginant su kitais „brandiniais“ robotais. Tačiau ir techninės charakteristikos – pačios kukliausios. Per paskutinius 3 metus „Ecovacs“ nesnaudė ir tobulino savo gaminį – taip prekyboje atsirado gerokai tobulesni, bet ir brangesni 8-tos ir galiausiai 9-tos serijos modeliai.

Skirtingai nei „No name“ robotai,  jokie „Winbot“ serijos modeliai neturi charakteringų ir ypač erzinančių programinių problemų. Jie nestringa, nepamiršta nevalytų plotų ir sistemingai švarina visą lango paviršių nuo viršaus iki apačios. Kaip ir kiti rinkoje esantys robotai, paviršių valo su plaunamomis šluostėmis – jos nesisuka, o tiesiog trina valomą paviršių roboto judėjimo krytimi.

Taip pat problemų nekelia ir jų techninė įranga – neskaitant neišvengiamo pavienio gamyklinio broko, vartotojai nesiskundžia sisteminėmis problemomis.

Su kiekviena nauja karta sistemingai gerinama roboto navigacija – skirtingai nei ankstesni modeliai, naujausias „Winbot W930“ turi tokias navigacijos funkcijas kaip „Pathfinder“ bei „SmartMove“ ir pasižymi 4 pakopų valymo algoritmu (senesni modeliai turi 3 pakopų algoritmą). Taigi, su kiekvienu nauju modeliu tai vis tobulesnis ir protingesnis robotas (žinoma, ir brangesnis), tačiau kaip galima nuspėti, kritikos jiems netrūksta.

Taupydami laiką, neaprašinėsime visų „WinBot“ modelių trūkumų – nors nėra jų labai daug, tačiau daugelis turi tas pačias charakteringas bėdas kaip ir naujausias „Winbot W950“, o senesni modeliai dar papildomai ir tas, kurios šiame modelyje jau išspręstos. Tiesa, ši tendencija negalioja kalbant apie kainą – kuo modelis senesnis, tuo pigesnis už naujausią „Winbot W950“. Pastarojo roboto kaina dažnai atšaldo net ir karščiausius „Winbot“ gerbėjus.

Be to, nelabai maloniai nuteikia ir bendras svoris – „Winbot W930“ sveria net 2,35 kg, kai pagrindinis jo konkurentas „Hobot – 188“ – tik 0,93 kg. Jeigu langai nedideli ir sunkiau prieinami, „Winbot W930“ sukels daugiau rūpesčių, nei duos naudos.

O ypač nemaloni  visų „Winbot“ robotų savybė, ypač erzinanti moteris – po valymo liekantys nežymūs dryželiai. Kad ir kaip „Ecovacs“ inžinieriai tobulina programinę įrangą bei valymo pakopas, niekaip nepavyksta išspręsti dryžių problemos – jie lieka persidengiančiose valymo vietose. Nors daug „Winbot“ gerbėjų tikėjosi, kad bent jau „Winbot W930“ valys paviršius be dryžių, iš viso šūsnio „Amazon“ pirkėjų atsiliepimų matosi, jog nieko panašaus – jie vis dar lieka ant nuvalyto stiklo. Jeigu šie dryžiai erzina, nelieka nieko kito, kaip imti šluostę į rankas ir juos nuvalyti. Nelabai modernus sprendimas?

Štai kodėl interneto komentaruose netrūksta pamąstymų, jog „Winbot W930“ valymo kokybė neatitinka jo ypač aukštos kainos. Galbūt tai dar atleistina pačiam pigiausiam ir seniausiam „Winbot 7“, kuris tikrai nėra pačių naujausių technologijų žodis, bet robotui flagmanui toks trūkumas įvaizdžio negerina. Nors yra ir tokių nuomonių, kad dideliems vitrininiams stiklams, kuriuos tenka dažnai valyti, nežymūs  valymo dryžiai yra mažiausia problema, lyginant su gaunama nauda -„Winbot W930“ valo sparčiai, efektyviai ir kaip tokio tipo robotas yra gana tylus.

Tad verta ar neverta rinktis „Winbot“ robotus? Žiūrint pagal kainos ir kokybės santykį, rinkoje yra geresnių sprendimų – tai visų pirma „Hobot“. Bet jei pastarieji dėl kažkokių priežasčių netenkina, bet kuris iš „Winbot“ tikrai geresnis variantas nei jau minėti „No name“ robotai.

Geriausias variantas namų sąlygomis: „Ecovacs Winbot W950“. Kad ir kaip žiūrėti į dabartinę langų valytojų rinką, „Winbot W950“ ir toliau išlieka  vienas iš pažangiausių robotų, nors jis pagamintas kiek seniau nei prieš metus.  Tai išskirtinis robotas, galintis valyti įvairius paviršius: langus, sienas, veidrodžius, dušo kabinas, pertvaras, plytelių, parketo, stiklo grindis, baldus. Svarbu, kad paviršius būtų daugmaž lygus ir nepranyktų vakuumo sukuriamas slėgis.  Vakuuminis variklis toks galingas, kad prietaisas išsilaiko net ant lubų.

Neradote reikiamos informacijos puslapyje, susisiekite su mumis   Susisiekti