Kiekvienas iš mūsų norime gyventi patogiai, komfortiškai ir įdėti kuo mažiau pastangų tokiam gyvenimui užtikrinti. Šiandieniniame skubančiame pasaulyje norime sutaupyti kuo daugiau laiko, o tai namuose padaryti padeda išmaniųjų namų sistema.

Kas yra išmanūs namai?
Išmanusis namas – tai sistema, leidžianti patogiai, iš vieno šaltinio valdyti įvairiausius namuose esančius elektros ir elektroninius prietaisus. Tai valdiklių, programinės įrangos bei namų prietaisų sąveika. Išmaniųjų namų sistema galima automatizuotai reguliuoti šildymo ir vėdinimo sistemas, apšvietimą bei jo intensyvumą, riboti interneto pasiekiamumą vaikams, elektrą, užuolaidas ir žaliuzes, garažo bei kiemo vartus. Taip pat – apsaugos sistemas, vaizdo stebėjimo kameras, vaizdo sistemas, garso sistemas ir kitus elektra valdomus mechanizmus.

Ko reikia norint įsidiegti išmaniųjų namų sistemą?
Visų pirma, reikia noro, reikia žinoti, kas tai yra išmanieji namai, taip pat reikia finansų (nors ne tiek ir daug, kaip daugelis galvoja) ir konsultacijos su išmaniųjų namų diegėjais. Mes visada maloniai atsakome į Jums kylančius klausimus, padedame apsispręsti dėl išmaniųjų namų sistemos diegimo.

Kokios yra išmaniųjų namų sistemos?
Sistema gali būti belaidė arba laidinė. Jei kalbėdami apie kitas sistemas (apsaugos, garso, vaizdo, priešgaisrinės apsaugos, vaizdo stebėjimo ir kt.) pabrėžiame, kad pigesnės, kokybiškesnės ir patikimesnės sistemos yra laidinės, tai išmaniojo namo sistemą labiau rekomenduojame rinktis belaidę, dar kitaip – bevielę.

Kodėl neverta investuoti į laidinę išmaniųjų namų sistemą?
Laidinė išmaniųjų namų sistema paremta KNX arba BusPro protokolu, o jai montuoti būtini po visus namus išvedžioti kabeliai. Labai svarbu tiksliai numatyti, ką ir kur norėsite valdyti, taip pat, kokius elementus į sistemą norėsite pajungti po kelerių metų ir pan. Tai sudėtinga tiksliai numatyti, nes mūsų poreikiai kinta itin sparčiai, tačiau ateityje jeigu reikės galima kombinuoti laidines su belaidėmis sistemomis. Dėl šios priežasties visada siūlome konsultuotis su mumis, taip išvengsite didesnių išlaidų ateityje.

Kodėl geriau rinktis bevielę sistemą?
Belaidės išmaniųjų namų sistemos leidžia būti mobilesniems, keičiantis poreikiams keisti ir valdiklių vietas, jų pridėti ir pašalinti tiek, kiek reikia ir pan. Sistema kainuos mažiau, be to, ją įdiegti galite bet kada: jei statybų etape, kai buvo vedžiojami kabeliai, neįvertinote šio poreikio, bevielę išmaniųjų namų sistemą įdiegti galite bet kada vėliau. Tačiau šios sistemos skirtos tik nedideliems butams arba minimaliems poreikiams. Kalbant apie skirtingų sistemų apjungimą su belaidėmis sistemomomis ganėtinai sunku.
Mes rekomenduojame rinktis pasaulinius išmaniųjų namų lyderius – Zipato arba Fibaro. Pasaulinėje rinkoje jie užima itin aukštas pozicijas, o jų sistemomis naudojasi 70 proc. visų išmaniųjų namų sistemų naudotojų. Jos paremtos „Z-wave“ protokolu, t. y., veikia tam tikro dažnio bangų, stiprinamų vieno ar kito prietaiso, principu.
Bevielė sistema taip pat leidžia visas valdomas sistemas sujungti į vieną išmaniąją programėlę, kurią naudodami išmaniuosius namus galite valdyti nuotoliniu būdu (išmaniuoju telefonu, planšete, kompiuteriu ir pan.).

Kiek kainuoja įsirengti išmaniuosius namus?
Kadangi išmanieji namai Lietuvoje dar nėra tokie populiarūs, nes tik, palyginti, neseniai pradėti diegti, daugelis galvoja, kad tai nereikalinga, kad tai tik pramoga, žaidimas, kuris daug kainuoja. Iš tiesų, nieko panašaus – išmaniojo namo sistema tikrai nėra didelė finansinė investicija ir tikrai nėra žaidimas.
Pagrindinis valdiklis, apjungiantis visą sistemą, kainuoja 200–500 eurų, priklausomai nuo valdomų taškų skaičiaus, o vienas valdiklis, valdantis vieną tašką, kainuoja iki 60 eurų.

Kokia išmaniųjų namų nauda?
Jau minėjome, kad išmanieji namai padeda sutaupyti laiko, padeda gyventi patogiau ir komfortiškiau, užtikrina, kad nepamiršote išjungti šviesos, uždaryti garažo vartų ar užsukti vandens vonioje.
Tačiau taip pat labai svarbu ir tai, kad sistema leidžia gyventi ekonomiškiau ir sutaupyti elektros energijos, o kartu ir pinigų. Pavyzdžiui, valdomas visas namų elektros tinklas, šildymo ir vėdinimo sistemos leidžia parinkti optimaliausius veikimo režimus, kai esate išvykę, kai staigiai pasikeičia oras ir pan.

Ar projektuojate išmaniuosius namus?
Taip, mūsų specialistai pataria, suprojektuoja ir padeda išsirinkti tinkamiausią sistemos variantą būtent Jums. Mes atvykstame į vietą, pasiūlome savo sprendimus, suprojektuojame sistemas ir vėliau pateikiame konkretų pasiūlymą, atitinkantį Jūsų poreikius. Paslauga kainuoja 50 eurų, jei mūsų pasiūlymo nepriimate. O jei nusprendžiate samdyti mus, Jūs už darbus jau būnate sumokėję 50 eurų.