Įdėmiai apsižiūrėję aplinkui, pastebėsime, kad daug dalykų, kurie anksčiau mus stebino ir traukė fantastiniuose filmuose, pamažu tampa mūsų gyvenimo dalimi. Savo vietą šiandien jau drąsiai užėmė ir išmanieji namai – neregėto komforto šaltinis ir žmogaus techninės minties aukštumų pavyzdys. Išmaniųjų namų sistema – padėjėjas, apie kurį visada svajojome, – tapo ranka pasiekiama realybe.

 

Išmanusis namas gyvai

Protingas namas – tai idealiai sustyguota sistema, kuri leidžia mums be ypatingų pastangų iš vieno šaltinio valdyti visus namuose esančius elektros ir elektroninius prietaisus. Tai valdiklių, programinės įrangos bei namų prietaisų sąveika. Išmaniųjų namų sistema leidžia automatizuotai ir nepastebimai reguliuoti šildymo ir vėdinimo sistemas, apšvietimą bei jo intensyvumą, reguliuoti naudojimąsi internetu ar elektra, užuolaidų ir žaliuzių padėtį, atsižvelgiant į natūralų apšvietimą ar kitus parametrus, garažo bei kiemo vartus. Be abejo, išmaniojo namo sistema atlieka ir svarbiausią užduoti – apsaugo namus, t. y. kontroliuoja apsaugos sistemas, vaizdo stebėjimo kameras, vaizdo ir garso sistemas.

 

Išmaniuoju namu ne „gimstama“, bet tampama

Šimtametis modernizmo atstovas, naujųjų laikų stiklinis namas ar kuris kitas pastatas bet kurią akimirką gali tapti išmaniuoju. Tam tik reikia noro ir aukšto lygio profesionalų, kurie paaiškintų, pasiūlytų ir įrengtų išmaniojo namo sistemą. Kitaip nei mano daugelis – protingas namas nėra labai brangi užgaida. Tai protinga, ilgalaikė ir ekonomiškai naudinga investicija. Dar daugiau – sistemą nuolat galima išplėsti arba sumažinti elektra valdomų mechanizmų, prijungtų prie jos, skaičių.

Norint sutaupyti laiką, lėšas ir gauti kokybišką produktą reikia kreiptis į patikimą rangovą. Nesikuklinant tokiu save gali vadinti UAB „AlterNetas“ – vienas iš lyderių išmaniųjų namų rinkoje. Įmonės komandoje dirba patyrę specialistai, kurie gali suprojektuoti ir įrengti elektros instaliaciją, apsaugos sistemą, garso sistemą, priešgaisrinę sistemą, vaizdo stebėjimo kameras ir įrengs apšvietimą. Visa tai bus atlikta kokybiškai, laiku ir gali būti apjungta į išmaniojo namo sistemą.

 

Lengvas išmaniųjų namų sistemos įrengimas

Įrengiant išmaniuosius namus galima rinktis belaidę arba laidinę sistemą. Specialistai, kalbėdami apie apsaugos, garso, vaizdo, priešgaisrinės apsaugos, vaizdo stebėjimo ir kitas sistemas, pabrėžia, kad ekonomiškesnės, kokybiškesnės ir patikimesnės sistemos yra laidinės, o išmaniojo namo sistemą profesionalai rekomenduoja rinktis belaidę. Jeigu užsakovai neturi galutinio sprendimo UAB „Alternetas“ specialistai parinks naudingiausią ir ekonomiškiausią variantą.

Laidinei išmaniųjų namų sistemai labai svarbu tiksliai numatyti, kurioje vietoje kokį mechanizmą norės valdyti namo šeimininkai, taip pat numatyti ir tai, kokiu būdu išmaniųjų namų sistema plėsis po kelerių metų, t. y. kokie nauji mechanizmai į ją bus įtraukti ir kur, todėl ji geriausiai tinka statomiems namams. Belaidės išmaniųjų namų sistemos leidžia būti mobilesniems, o pasikeitus poreikiams pakeisti ir valdiklių vietas, ir jų skaičių. Bet tai nėra taisyklės ir kiekvienu konkrečiu atveju viskas derinama, priklausomai nuo individualių poreikių, galimybių ir sąlygų. Vėlgi, apsispręsti padės specialistai, kurie gali pateikti ne tik abiejų variantų privalumus ir trūkumus būtent kliento būstui, bet ir konkrečias sąmatas.

UAB „Alternetas“ darbuotojai puikiai žino kaip greitai keičiasi tiekėjų rinka, todėl visada ieško klientui optimaliausio sprendimo. Tai reiškia, kad įmonės specialistai nėra linkę bendradarbiauti tik su keliais tiekėjais, bet visada derinasi prie užsakovo. Patirtis ir įgūdžiai leidžia UAB „Alternetas“ pasiekti gero rezultato su skirtingais gamintojais. Tai nereiškia, kad tiekėjai nėra tikrinami – įmonės darbuotojai labai atsakingai atsirenka patikimus tiekėjus. Todėl UAB „Alternetas“ kiekvienam klientui gali pasiūlyti geriausiai jam tinkančius sprendimus namams ir verslui.