Automatikos sistemos yra orientuotos į verslo klientus. Iš esmės, išmaniojo namo sistema yra pagrįsta valdymo automatika. Galima valdyti šildymo, vėdinimo, priešgaisrinės sistemos, kitų sistemos automatizavimą.

Kas yra automatikos sistemos?

Visos sistemos turi įėjimo ir išėjimo kintamuosius. Sistemos reakcija yra aprašoma išėjimo kintamojo priklausomybe nuo įėjimo kintamojo. Sistema apima įvairius komponentus, valdymo algoritmus, įrenginius ir prietaisus, kurie sąveikauja tarpusavyje. Ji gali turėti bet kokį skaičių įėjimų ir išėjimų.

Valdymo automatikos esmė yra stebėti kintamuosius, rasti sprendimus, kaip efektyviai reguliuoti įėjimus, kad būtų galima gauti pageidaujamą išėjimą.

Kokia automatikos sistemų paskirtis?

Automatika gali valdyti vėdinimo, kondicionavimo sistemas, suveikus priešgaisrinės apsaugos sistemai, gali atidaryti duris, liukus, liftus, skleisti informacinį signalą. Paprastai tariant, automatikos principas – jeigu kažkas įvyksta, galimi procesai, kuriuos galima valdyti. Svarbiausia tai, kad valdymas atliekamas be žmogaus pagalbos, o sistemą suprogramavus iš anksto.