Kiekvienas iš mūsų norime gyventi patogiai, komfortiškai ir įdėti kuo mažiau pastangų tokiam gyvenimui užtikrinti. Šiandieniniame skubančiame pasaulyje norime sutaupyti kuo daugiau laiko, o tai namuose padaryti padeda išmaniųjų namų sistema.

Kas yra išmanūs namai?
Išmanusis namas – tai sistema, leidžianti patogiai, iš vieno šaltinio valdyti įvairiausius namuose esančius elektros ir elektroninius prietaisus. Tai valdiklių, programinės įrangos bei namų prietaisų sąveika. Išmaniųjų namų sistema galima automatizuotai reguliuoti šildymo ir vėdinimo sistemas, apšvietimą bei jo intensyvumą, riboti interneto pasiekiamumą vaikams, elektrą, užuolaidas ir žaliuzes, garažo bei kiemo vartus. Taip pat – apsaugos sistemas, vaizdo stebėjimo kameras, vaizdo sistemas, garso sistemas ir kitus elektra valdomus mechanizmus.

Ko reikia norint įsidiegti išmaniųjų namų sistemą?
Visų pirma, reikia noro, reikia žinoti, kas tai yra išmanieji namai, taip pat reikia finansų (nors ne tiek ir daug, kaip daugelis galvoja) ir konsultacijos su išmaniųjų namų diegėjais. Mes visada maloniai atsakome į Jums kylančius klausimus, padedame apsispręsti dėl išmaniųjų namų sistemos pasirinkimo.

Kokios yra išmaniųjų namų sistemos?
Sistema gali būti belaidė arba laidinė. Jei kalbėdami apie kitas sistemas (apsaugos, garso, vaizdo, priešgaisrinės apsaugos, vaizdo stebėjimo ir kt.) pabrėžiame, kad saugesnės, kokybiškesnės ir patikimesnės sistemos yra laidinės, tai išmaniojo namo sistemą labiau rekomenduojame rinktis laidinę. Belaidės sistemos tinkamos, jei kliento poreikiai didėja gyvenant name ir nebuvo numatytas valdymas. Tada laidinę sistemą galima apjungti kartu su belaide. Konsultuojantis su mumis mes Jums padėsime išsirinkti ir pasiūlyti patikimiausias sistemas.

Kodėl verta investuoti į laidinę išmaniųjų namų sistemą?
Laidinė išmaniųjų namų sistema paremta KNX, BusPro ir kitais protokolais, o jai montuoti būtini po visus namus išvedžioti kabeliai. Labai svarbu tiksliai numatyti, ką ir kur norėsite valdyti, taip pat, kokius elementus į sistemą norėsite pajungti ir pan. Tai sudėtinga tiksliai numatyti patiems, kadangi reikia žinoti išmaniųjų namų veikimo principus ir sistemų sąveiką tarpusavyje. Dėl šios priežasties visada siūlome konsultuotis su mumis, taip išvengsite didesnių išlaidų ateityje.

Kodėl geriau rinktis laidinę sistemą?
Laidinės sistemos privalumas yra sistemos kokybiškas veikimas su užtikrintu signalo perdavimo tarp išmaniųjų namų elementų. Kitais  žodžiais tariant, sistema veiks korektiškai visada, o su belaidėmis sistemomis gali atsirasti trūkumai, kad veikimas gali susilpnėti atsižvelgiant į namų apstatymą baldais ar tiesiog namų sienų storis bus per didelis signalui perduoti ir kartais veiks o kartais ne. Jeigu jau planuojate išmanius namus tai visada rekomenduoju investuoti tik į laidinę sistemą jeigu yra tokia galimybė, kadangi išmanius namus įsirenginėjate dėl patogumo, o jeigu sistema gali neveikti, tai toks ir patogumas. Laidines i rbelaides sistemas galima apjungti, bet tik kai nėra kitos galimybės ir sistema jau įrengta, o ateityje atsiranda poreikis ir laidų jau nebeišsivedžiosi.

Kiek kainuoja įsirengti išmaniuosius namus?
Mūsų įmonė pirmiausiai išklauso kliento poreikius, ką klientas nori valdyti ir kokias sistemas apjungti. Pagal tai parenkame sistemą labiausiai atitinkančią poreikius ir pateikiame kainą. Realiai vyksta 3 susitikimai. Pirmajame aptarėme išmaniųjų namų galimybes ir ką galima pajungti bei valdyti. Tokiu būdu klientas pasirenka kas jam yra aktualu. Antrajame iš kliento pasirinkimo daromas projektas ir skaičiuojama kaina. Trečiajame aptariami galutiniai sistemos veikimo scenarijai ir pasirašoma sustartis darbams atlikti.

Kokia išmaniųjų namų nauda?
Jau minėjome, kad išmanieji namai padeda sutaupyti laiko, padeda gyventi patogiau ir komfortiškiau, užtikrina, kad nepamiršote išjungti šviesos, uždaryti garažo vartų ar užsukti vandens vonioje.
Tačiau taip pat labai svarbu ir tai, kad sistema leidžia gyventi ekonomiškiau ir sutaupyti elektros energijos, o kartu ir pinigų. Pavyzdžiui, valdomas visas namų elektros tinklas, šildymo ir vėdinimo sistemos leidžia parinkti optimaliausius veikimo režimus, kai esate išvykę, kai staigiai pasikeičia oras ir pan.

Ar projektuojate išmaniuosius namus?
Taip, mūsų specialistai pataria, suprojektuoja ir padeda išsirinkti tinkamiausią sistemos variantą būtent Jums. Mes atvykstame į vietą, pasiūlome savo sprendimus, suprojektuojame sistemas ir vėliau pateikiame konkretų pasiūlymą, atitinkantį Jūsų poreikius. Ši paslauga yra mokama.