Tikriausiai, didžiausia galima nelaimė – gaisras, nes jis negrįžtamai sunaikina visą turtą, todėl labai svarbu užbėgti problemai už akių ir užkirsti kelią galimai katastrofai. Tai padaryti padeda priešgaisrinės sistemos, dar kitaip – priešgaisrinė signalizacija. Tačiau svarbu pasirinkti kokybišką įrangą ir patikimus specialistus. Atsakome į dažniausiai užduodamus klausimus ir maloniai kviečiame susisiekti su mumis dėl priešgaisrinės sistemos montavimo darbų.

Kas yra priešgaisrinė apsauga?

Priešgaisrinės sistemos – tai gaisro aptikimo ir signalizavimo sistemos. Jų veikimo principas, palyginti, nesudėtingas: gaisro signalizacija sureaguoja, kai saugomoje patalpoje temperatūra arba dūmų lygis viršija normą, ir informuoja garsiniu signalu, taip pat, pagal nustatymus, SMS žinute, skambučiu arba per saugos tarnybas.

Gaisro apsaugos sistemą sudaro:

 • Pagrindinė centralė;
 • Dūminiai arba šiluminiai davikliai;
 • Gaisro pavojaus mygtukai;
 • Gaisro vidinės arba lauko sirenos;
 • Įeigos/ išeigos moduliai.

Kokios gali būti priešgaisrinės sistemos?

Pirmiausia, priešgaisrinė sistema gali būti laidinė arba belaidė. Laidinė sistema garantuoja šimtaprocentinį veikimą, todėl visada, esant galimybėms, rekomenduojame rinktis ją. Tačiau, kaip suprantate, laidinei sistemai reikalingi iš anksto išvedžioti laidai. Todėl apie priešgaisrinės sistemos būtinybę rekomenduojame pagalvoti pirmuosiuose statybų arba renovacijos etapuose, kai yra vedžiojami laidai apsaugos sistemai, montuojama visa elektros instaliacija ir pan. Tačiau, jei supratote, kad Jums reikalinga priešgaisrinė sistema, jau po vidaus apdailos, galime sumontuoti belaidę priešgaisrinę sistemą.

Priešgaisrinių sistemų tipai: kuo skiriasi?

Priešgaisrinės apsaugos sistemos būna kelių rūšių:

  • Adresinė priešgaisrinė apsauga. Ji gaisro židinį nustato daviklio tikslumu. Ši sistema yra brangesnė ir dažniausiai montuojama verslo objektuose.
  • Konvekcinė priešgaisrinė apsauga. Šis tipas gaisro židinį nustato zonos tikslumu, to pilnai užtenka individualiems gyvenamiesiems namams.
  • Autonominė priešgaisrinė sistema. Sistema gali veikti nepriklausomai nuo apsaugos sistemos, dažniausiai pasirenkama būstuose, kur nėra sumontuotos pilnos priešgaisrinės sistemos. Dabar visiems gyvenamiesiems būstams privaloma turėti autonominius dūmų detektorius, jie būtent priklauso šiai sistemai.

 

Ar priešgaisrinę signalizaciją prijungti prie bendros apsaugos sistemos?

Daugeliui kyla klausimas, ar rinktis dvi atskiras sistemas: apsaugos ir priešgaisrinę, ar gaisro signalizaciją prijungti prie bendros namo, buto arba biuro signalizacijos.

Individualiems namams pilnai užtenka montuoti vieną bendrą sistemą. Kai suveiks daviklis, suveiks signalizacija, Jūs būsite informuotas garsiniu signalu, pagal nustatymus, SMS pranešimu ir/ ar skambučiu, taip pat gali būti informuota saugos tarnyba. Tačiau Jūs nežinosite, kurioje tiksliai patalpoje daviklis suveikė.

Verslo klientams privaloma rinktis dvi atskiras sistemas: apsaugos ir priešgaisrinę, tai apibrėžiama ir „Gaisro aptikimo ir signalizavimo sistemų projektavimo ir įrengimo taisyklėse“ (2009 m. gegužės 22 d. įsakymo Nr. 1-168 redakcija), kurią vėliau reikia priduoti priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai. Tokia sistema Jus papildomai informuoja ir apie tai, kuris konkrečiai daviklis suveikė.

Kokius daviklius rinktis?

Davikliai gali būti dviejų tipų: dūminiai ir šiluminiai. Dūminiai reaguoja į aplinkoje pasikeitusią kietųjų dalelių koncentraciją, paprastai tariant, dūmus, o šiluminiai – į pasikeitusią aplinkos temperatūrą. Kai daviklis aptinka šiuos pokyčius, jis yra aktyvuojamas ir informacija apie pokyčius yra perduodama sistemai.

Nors greičiau sureaguoja dūminiai detektoriai, tačiau patalpose, kuriose yra daug dulkių, kur gaminamas maistas, yra katilas, židinys ir pan., geriau montuoti šiluminius detektorius. Tokiose patalpose dūminiai detektoriai gali sureaguoti į pasikeitimus, nors gaisro židinio iš tikrųjų nėra, ir informuoti klaidingai.

Ar prekiaujate ir montuojate autonominius dūmų daviklius?

Nuo 2018 metų gegužės pirmos dienos visuose daugiabučių gyvenamųjų namų patalpose, vienbučių ar dvibučių gyvenamųjų namų patalpose, statybiniuose vagonėliuose, poilsio paskirties patalpose (kempinguose, vasarnamiuose) ir t. t. privaloma gaisro signalizacija arba bent jau dūmų detektoriai. Būstams, kuriuose nėra priešgaisrinės sistemos, nėra galimybių ją įrengti arba sumontuoti laidinius dūmų detektorius, geriausias pasirinkimas – autonominiai dūmų davikliai. Jie yra maitinami baterijomis, montuojami ant lubų kuo arčiau patalpos centro ir reaguoja į dūmus. Sureagavę Jus informuoja garsiniu signalu. Jei padidėjęs dūmų kiekis aptinkamas, kai nieko nėra namuose, jis turi nedaug naudos, tačiau, jei tai atsitinka naktį Jums miegant, jis gali išgelbėti Jūsų ir Jūsų šeimos gyvybes.

Taip, mes prekiaujame skirtingų gamintojų kokybiškais ir patikimais autonominiais dūmų detektoriais, taip pat juos sumontuojame Jūsų namuose.

Sumontavus autonominius dūmų detektorius, nepamirškite laiku pakeisti jų maitinimo elementų. Apie bepasibaigiančius elementus davikliai Jus informuoja garsiniu signalu, kitokiu nei aptikus dūmus. Autonominius dūmų detektorius rekomenduojama keisti naujais ne vėliau nei 10 metų po jų sumontavimo.

Ar priešgaisrinė sistema yra būtina?

Pramoninės, visuomeninės paskirties objektuose priešgaisrinė sistema yra būtina, individualiuose butuose ir namuose sistema yra labai rekomenduojama, o dūmų detektoriai – būtini. Todėl, jei planuojate statyti arba renovuoti namą, įsirenginėti butą, visada rinkitės pilną gaisro signalizaciją, ne tik autonominius dūmų detektorius. Jei būsto renovuoti nežadate, o priešgaisrinės signalizacijos įrengti neturite galimybių, rinkitės autonominius dūmų detektorius. Jie skirti apsaugoti Jūsų gyvybes ir tai sėkmingai atlieka, todėl nereikėtų į šį reikalavimą žiūrėti skeptiškai. Reikalavimas įvestas tik dėl Jūsų ir Jūsų šeimos saugumo.

Ar galite sutvarkyti mano turimą priešgaisrinę sistemą?

Atliekame ir visus remonto darbus, surandame ir išsprendžiame visas priešgaisrinės sistemos eksploatavimo problemas. Keičiame daviklius ar pačią sistemą, sutvarkome pažeistus laidus ir pan. Visada atsižvelgiame į Jūsų poreikius ir ieškome geriausio sprendimo, tenkinančio Jus kainos ir kokybės santykiu, nesvarbu, ar taisome, ar naujai montuojame sistemą.

Kokių gamintojų įrangą montuojame?

Dirbame su skirtingais patikimais gamintojais, todėl nesame suinteresuoti montuoti vieno konkretaus gamintojo įrangą, visada parenkame tinkamiausią Jūsų atveju, atsižvelgiame į Jūsų poreikius, galimybes ir kainos ir kokybės santykį. Bendradarbiaujame su tokiais patikimais įrangos gamintojais kaip Unipos, Inim, Bentel, Syncro, Juno-net, J-Net, Ziton ir kt. Visiems priešgaisrinės sistemos darbams suteikiame 60 mėnesių garantiją, o įrangai – terminams, kuriuos nustato konkretus įrangos gamintojas.