Atėjus šaltajam metų laikui šildymas tampa neatsiejama komforto dalimi. Šiuolaikinių technologijų dėka būstų savininkai gali rinktis geriausiai individualius poreikius atitinkantį šildymo būdą: geoterminį šildymą, kietojo kuro katilus, šildymą granulėmis, dujomis ar elektra.

Kokį šildymo būdą rekomenduojame?

Šildymo tipą reikėtų rinktis atidžiai, įvertinant sistemos įrengimo ir metinius šildymo kaštus, šildymo ekonomiškumą, tvarumą bei ilgaamžiškumą. Svarbu atsižvelgti ir į kainos bei kokybės santykį. Jeigu gyvenate mieste ir naudojatės miesto komunikaciniais tinklais (inžinerinėmis sistemomis), patogu prisijungti prie dujinių tinklų ir pasirinkti šildymą dujomis. Taip pat šiandien vis rečiau naudojami kietojo kuro katilai, o ypač patraukliu tampa ekonomiškas, aplinką tausojantis geoterminis šildymas.

Kuo išsiskiria geoterminis šildymas?

Geoterminis šildymas yra ekologiiškas. Jam būtini šilumos siurbliai, kurie pagal šiluminės energijos paėmimo būdą išskiriami į tris rūšis: gruntas-vanduo; oras-oras; vanduo-vanduo. Šie būdai nusako iš kur paimama šiluminė energija, pavyzdžiui, metodas „gruntas-vanduo“ reiškia, kad šiluma imam iš grunto ir šildomas vanduo.

Radiatoriai ar grindinis šildymas?

Nerekomenduojame visur įsirengti radiatorių, nes yra ženkliai efektyvesnių alternatyvų. Pavyzdžiui, tokių kaip lubinis, sieninis ar grindinis šildymas. Įsirengus grindinį šildymą užtikrinamas geresnis oro pasiskirstymas ir patalpų sušildymas. Kokiu principu veikia tokia sistema? Specialūs šildymo elementai (vamzdeliai) išvedžiojami po grindimis, jie kaista ir skleidžia šilumą, kuri kyla į viršų ir pasiskirsto po visą kambario ar biuro patalpą. Šilumą paskirstyti ir optimalią kambario temperatūrą palaikyti padeda šilumos kolektoriai.

Šiuolaikinę šildymo sistemą valdyti galima tiek rankiniu, tiek nuotoliniu būdu. Pastarasis itin populiarus išmaniuosiuose namuose.

Kaip šildyti vonios patalpą?

Voniose rekomenduojame montuoti elektrinį gyvatuką. Taip pat patartume atkreipti dėmesį į elektrinį kilimėlį, kuris užtikrins grindų šilumą bet kuriuo metų laiku.

Kaip išsirinkti geriausiai tinkantį šildymo būdą?

Mūsų įmonės specialistai gali padėti įvertinti Jūsų būsto individualius parametrus bei parinkti tinkamiausią šildymo tipą ir sistemą. Taip pat atliekame visus šildymo sistemos įrengimo darbus. Norėdami pasikonsultuoti arba sužinoti daugiau, susisiekite su mumis.