Vėdinimas padeda užtikrinti optimalią oro cirkuliaciją vidaus patalpose, išvengti pelėsio, kvapų, dulkių. Natūralus vėdinimas, kuomet atidarius langą į patalpą įleidžiamas grynas oras, dažniausiai nepajėgia užtikrinti nuolatinio tinkamo mikroklimato patalpose. Dėl šios priežasties šiuolaikiniuose naujai statomuose ar atnaujinamuose pastatuose rekomenduojame įrengti vėdinimo rekuperacinę sistemą.

Kuo pasižymi vėdinimo rekuperacinė sistema?

Rekuperatorius yra mechaninis vėdinimo įrenginys, kuris vidaus orą keičia lauko oru ir taupo energiją. Rekuperacinė sistema itin naudinga žiemos metu, nes nereikia atidarinėti lango ir išleisti šilumos į lauką. Be to, rekuperatoriuje įrengtas specialus filtras, kurio dėka gaunate gryną, neužterštą orą. Taip pat ši sistema namuose padeda išvengti drėgmės ir pelėsio.

Svarbu: naujai statomuose A ir aukštesnės energinės klasės namuose yra privaloma įrengti rekuperacinę sistemą.

Kokie kriterijai svarbiausi įrengiant rekuperacinę sistemą?

Būtina apgalvotai parengti techninį projektą ir jame numatyti optimalią rekuperacinę sistemą. Kartais, norint sutaupyti, įrengiamas netinkamo galingumo rekuperatorius. Labai svarbu paduoti tinkamą kiekį oro į tas patalpas, kuriose praleidžiate daugiausiai laiko (miegamasis kambarys, svetainė).

Taip pat reikėtų numatyti tinkamas oro padavimo/ ištraukimo vietas. Klientams visuomet rekomenduojame, kad oro padavimo vieta būtų greta langų, o ištraukimo – ten, kur kaupiasi drėgmė (vonios, tualeto erdvėje, tambūre).

Mūsų specialistai padės apskaičiuoti vėdinimo poreikį Jūsų patalpose ir pasirinkti tinkamą rekuperacinę sistemą. Susisiekite, norėdami sužinoti daugiau.

Drėkintuvai – būtini?

Papildomai rekomenduojame montuoti drėkintuvus, užtikrinsiančius optimalų drėgmės lygį patalpose bei gerą savijautą. Ar žinojote, kad skaičiuojama, jog žmogui optimalus drėgmės lygis kambaryje yra 40 proc., tačiau dėl saulės spindulių jis dažnai vos siekia 20–30 proc. Ką žmogaus organizmui reiškia itin sausas oras? Išsausėja akių gleivinė, dėl to akys tampa dirglesnės; išsausėja kvėpavimo takų gleivinė, todėl ima atakuoti peršalimai. Norint viso to išvengti – drėkintuvas tiesiog būtinas.